Nabór do grup tanecznych Zespółu Pieśni i Tańca „Kujawy”

Nabor Kujawy 2019 slider

Czekamy na chłopców w wieku od 5 do 15 lat. Nabór odbędzie się 16go lutego (sobota) na Sali tańca Centrum Kultury „Browar B” ul.Łęgska 28 0 godzinie 13.00

Należy zabrać ze sobą wygodne obuwie zmienne oraz dobry humor!
Gwarantujemy :
Profesjonalną kadrę
Możliwość koncertowania w kraju i za granicą
Zajęcia w profesjonalnie wyposażonych salach
Rodzinną atmosferę
Tel. Kontaktowy 799 111 032

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” w maju przyszłego roku obchodził będzie jubileusz 35 lat swojego istnienia.
Przez wszystkie lata swojej działalności zespół dał ok. 1400 koncertów w kraju i za granicą. Występował wielokrotnie we Francji, Anglii, Włoszech, Szwecji, Hiszpanii, Turcji, Rosji, Macedonii, Bułgarii, Portugalii, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Słowacji i Węgrzech. „Kujawy” koncertowały również na scenach Filharmonii Narodowej w Warszawie, w 2000 roku reprezentowały region kujawsko- pomorski na Światowej Wystawie EXPO w Hanowerze, a w 2006 roku oklaskiwane były przez księcia Walii, Karola w Llangollen.
Z udziałem zespołu zrealizowano wiele filmów edukacyjnych dla telewizji Polonia oraz film „Śladami Oskara Kolberga – Kujawy”, „Ziemia rodzinna to Kujawy”. W 2010 roku ZPiT Kujawy” uczestniczył w realizacji kolejnego filmu o Chopinie „Chopin – Preludium”, współpracując na planie z Ianem Gillanem – legendarnym brytyjskim wokalistą rockowym. Pierwszym nagranym przez TV Project filmem z udziałem „Kujaw” był „Fryderyk 2010”, ukazujący Polskę przez pryzmat Chopina. Nagrano dwie płyty CD, dokumentując melodie i pieśni kujawskie oraz kolędy i pastorałki.

Wyróżniany najwyższymi nagrodami na przeglądach, festiwalach w kraju i za granicą m.in. I nagrody i Grand Prix w Nakle, Bydgoszczy, Płocku, Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej “Złota Pszczółka” w Kiejdanach na Białorusi. Odznaczony medalem Wojewody Kujawsko- pomorskiego oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Włocławek na Dzień Twórcy i Pracownika Kultury za całokształt pracy i wkład w kultywowaniu tradycji. Zespół jest członkiem Polskiej Sekcji CIOFF.

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” jest reprezentacyjnym zespołem Włocławka.

Kierownikiem i głównym choreografem zespołu jest Maciej Mielczarski.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.