Warsztaty podstaw fotografii

fotografia pocz

Brak wolnych miejsc!
Masz aparat, ale potrzebujesz nauczyć się wykorzystywać wszystkie jego funkcje i poznać podstawy fotografii cyfrowej? Zapraszamy na warsztaty podstaw fotografii, które obejmują 16 godzin praktycznej nauki i zagadnienia:

1. Budowa aparatu fotograficznego oraz rodzaje
2. obiektywy i ich rodzaje (jak oddają perspektywę, kiedy wykorzystać szeroki kąt a kiedy wąski)
3. Zależności w tzw. trójkącie ekspozycji (iso, czas naświetlania, przysłona)
4. Metody pomiaru światła
5. zagadnienie głębi ostrości
6. metody kompozycji zdjęć (trójpodział, obramowanie, linie prowadzące, negatywna przestrzeń, proste formy geometryczne, kontrast, głowa w czystej przestrzeni)
7. trzy najważniejsze elementy w fotografii (światło, gest, kolor)
8. Światło, jego charakter, temperatura, barwa

Zajęcia prowadzić będzie Filip Kowalkowski:
Prowadzę szkolenia fotograficzne dla małych grup pasjonatów i początkujących fotografów. W tej roli sprawdzam się od ponad pięciu lat. Fotografia jest moją największą pasją. Kilka lat temu odkryłem, jak ważne jest dzielenie się zdobytą wiedzą fotograficzną oraz ile satysfakcji daje kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Jestem wykładowcą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Fotografii w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia z fotografii reporterskiej i studyjnej. Fotografowałem dla wielu dużych i małych firm oraz instytucji m.in.: PKO, Filharmonii Pomorskiej, Radia PiK, UMK i wiele innych. Swoją karierę fotograficzną rozpocząłem jako fotoreporter, pracowałem z Polska Press Grupa, a moje zdjęcia wykorzystywane były w m.in. w Gazecie Pomorskiej, Expressie Bydgoskim, w tygodnikach opinii w całym kraju. Lata pracy za obiektywem zaowocowały nagrodami oraz wyróżnieniami na najważniejszych, krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, m.in. drugim miejscem w prestiżowym konkursie BZ WBK Press Photo 2017 za zdjęcie portretowe czy też wyróżnieniem portretu w International Photography Awards: A family of men 2016r oraz wyróżnieniami w Grand Press Photo 2017 i Grand Press Photo 2018.

Zajęcia będą odbywać się w dniach 6-7 kwietnia 2019 w godzinach 9-17, koszt uczestnictwa wynosi 230 zł / osoba. Prosimy o zabranie własnych aparatów fotograficznych. Warsztaty przeznaczone są dla osób od 17 r.ż.
Zgłoszenia pod nr tel. 54 427-02-47 oraz na pszpetkowska@ckbb.pl. Prosimy o płatność najpóźniej do piątku 29 marca.

Pozostałe aktualności

baner-wawelski
Bajka pt. “Smok wawelski”
slider www
Historie z Włocławka – Konkurs
lew-i-mysz
Bajka “Lew i mysz”

Komentowanie jest zamknięte.