Włocławska Majówka

Baner www majwka 2019

Zobacz plan na pierwszy majowy weekend 🙂

2 maja, godz. 12.00, Plac Wolności

Włocławska Majówka –  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Przemarsz ze stumetrową flagą ulicą 3 Maja na Stary Rynek

 

3 maja, godz. 16.00, Plac Wolności

Włocławska Majówka – Koncert Pieśni Patriotycznych

Kapela z Szaconkiem powstała w 9 lat temu we Włocławku z fascynacji muzyków folkiem miejskim. W Narodowe Święto zagrają utwory pieśni, które towarzyszyły nam w różnych okresach naszej historii. Nie zabraknie najbardziej popularnych piosenek z czasu I i II wojny światowej, takich jak  “Wojenko, wojenko”, “O mój rozmarynie”, czy “Warszawskie dzieci”. Usłyszymy także piosenki, które powstawały w latach 60 czy 80 XX w. “Biały krzyż’, “Ojczyzno ma”. W takim dniu nie może również zabraknąć “Mazurka Trzeciego Maja”. Wszystkie utwory w aranżacjach Kapeli z Szaconkiem. Będzie więc, energicznie, ale i sentymentalnie.

Razem z muzykami wystąpią dzieci z sekcji “Moja Piwnica” CK Browar B. oraz świetlic MOPR.

 

4 maja, godz. 17.30, Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Włocławska Majówka – Grzegorz Hyży, Future Folk, Jack Da Rule

Grzegorz Hyży stał się popularny dzięki udziałowi w trzeciej edycji “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. Po programie wydał album studyjny “Z całych sił” z takimi hitami jak „Na chwilę”, „Wstaję” czy „Pusty dom”, za który otrzymał Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2017 roku ukazał się drugi album studyjny artysty – „Momenty”. Promowały go single  „Pod wiatr”, „O Pani!”. Płyta pokryła się złotem i przyniosła wokaliście nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – Pop. Miarą sukcesu drugiego albumu jest chociażby singiel „Pod Wiatr“, który osiągnął status Podwójnej Platyny z 23- milonową liczbą odtworzeń na YouTube, a „O Pani“ stała się najczęściej graną polską piosenką w polskich rozgłośniach radiowych w 2017 roku, sam album był nominowany do nagrody Fryderyki 2018 w kategorii „Najlepsza płyta Pop“. W 2018 Grzegorz zasiadał w fotelu trenerskim 9. Edycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych programów muzycznych – The Voice Of Poland. Razem z zespołem zagrali ponad 250 koncertów, 2 trasy klubowe, wystąpił na największych festiwalach w Polsce; Sopot Festiwal, Festiwal w Opolu, Festiwal Top of the Top, Super Hit Festiwal.

Future Folk tradycyjną muzykę góralską zestawia z tanecznymi brzmieniami muzyki elektronicznej, takimi jak dubstep czy electro. W skład zespołu wchodzą  wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka, DJ Matt Kowalsky oraz skrzypek Szymon Chyc-Magdzin. Zespół do tej pory nagrał dwie płyty studyjne: Zbacowanie w 2012 roku oraz Zbójnicki After w 2017 roku.

Jack Da Rule to Jacek Zasadziński, włocławski DJ

 

Pozostałe aktualności

baner-wawelski
Bajka pt. “Smok wawelski”
slider www
Historie z Włocławka – Konkurs
lew-i-mysz
Bajka “Lew i mysz”

Komentowanie jest zamknięte.