„Wyciszone wiatrem”

zaproszenie Lewinski

Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza do Galerii Fermentownia na wystawę Tomasza Lewińskiego „Wyciszone wiatrem”.

Artysta urodził się we Włocławku. Studia ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskał w 2003 roku. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych. Jest członkiem ZPAP w Toruniu oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych. Ponadto uczestniczył w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich.

Motywem najczęściej pojawiającym się w twórczości Tomasza Lewińskiego jest przyroda. Jest ona nieodłącznym elementem jego prac, czerpie z niej inspiracje. Wystawa „Wyciszone wiatrem” związana jest z tematyką morską, która pojawia się nieprzypadkowo. Prezentowane prace są częścią cyklu związanego z jednym z żywiołów. Prace malarskie poświęcone innym siłom natury wystawiane były na wcześniejszych wystawach.

Pokazywane obrazy napawają spokojem, stabilnością kompozycji. Mimo nieokiełznanej potęgi morza, dają poczucie odprężenia – działając kojąco na duszę ludzką. Nawet te najbardziej dynamiczne ujęcia, poprzez skojarzenia z łagodzącym oddziaływaniem morza – przynoszą wyciszenie…

Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.