XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej – informacje dla uczestników

dzien niepod

22 wykonawców zakwalifikowało się do XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej pod patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.W konkursie wystąpią:
1. Oliwia Wróbel
2. Izabela Jabłońska
3. Julia Stasinowska
4. Maria Stasiak
5. Barbara Szymkowiak
6. Izabela Podgórska
7. Kamil Kowalski
8. Wiktoria Miłkowska
9. Amelia Kuształa
10. Roksana Roszkowska
11. Lena Sikora
12. Zespół – PRZEDWIECZÓR
13. Maria Markiewicz
14. Alicja Deicka
15. Weronika Smoczyńska
16. Wojciech Władek
17. Zuzanna Czajkowska
18. Natalia Kawszyn
19. Zuza Lietz
20. Klaudia Groth
21. Julia Wiśniewska
22. Weronika Pawlik

Wokaliści i zespoły rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 5000 zł.

W jury festiwalu zasiądą: Olga Szomańska, Katarzyna Winiarska i Marian Szczepański.
Olga Szomańska – laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”, Srebrnej Tworzy VI edycji popularnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratoriami. Jako pierwszo polsko wokalistka wystąpiła w duecie z Andrew Bocellim. Jest znaną aktorką musicalową i serialową.
Katarzyna Winiarska – pedagog emisji i impostacji głosu, wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez wiele lat pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie, współpracowała z Teatrem Rozmaitości. Zajmuje się popularyzowaniem śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Zasiada w jury wielu konkursów i festiwali (m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”); prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i na świecie.
Marian Szczepański – z wykształcenia muzyk, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych z zakresu wychowania muzycznego i sztuki. W 1998 roku ukończył podyplomowe studia chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent kilku włocławskich chórów. Jest autorem muzyki do licznych spektakli dziecięcego teatru „SKENE” oraz kompozycji chóralnych i opracowań pieśni religijnych i świeckich.

Rejestracja uczestników w godz. 10.00 do 11.30.
Godz.12:00 – przesłuchania konkursowe – wstęp wolny
Godz.18:00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert galowy „Śladem wolności” Olgi Szomańskiej.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.