XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej

dzien niepod

W Święto Niepodległości wokaliści z całej Polski zmierzą się z tematyką patriotyczną. W koncercie o 18.00 wystąpią laureaci konkursu oraz Olga Szomańska z zespołem.
„Śladem Wolności” to wyjątkowa, muzyczna lekcja historii z Olgą Szomańską. W programie usłyszymy najważniejsze polskie pieśni o tematyce niepodległościowej i wolnościowej z ostatnich ponad 100 lat historii naszego kraju. Od „Pierwszej Brygady” i „Wojenko, wojenko” przez „Warszawskie dzieci”, „Warszawo ma”, aż po „Balladę o Janku Wiśniewskim”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Sen o Wiktorii”.
Szomańska to laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”, Srebrnej Tworzy VI edycji popularnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratoriami. Jako pierwszo polsko wokalistka wystąpiła w duecie z Andrew Bocellim. Jest znaną aktorką musicalową i serialową.

12.00 koncert konkursowy / wstęp wolny

18.00 koncert laureatów oraz „Śladem Wolności” koncert Olgi Szomańskiej / bilety po 40 zł KUP BILET!

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.