XVI Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

Z3-01

Konkurs, którego celem jest popularyzacja rzeźby jako dziedziny sztuki, a także podtrzymywanie pamięci o twórczości jednego z najbardziej znanych włocławian cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Z radością możemy ogłosić, że Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, inaugurują kolejną, XVI edycję tego wydarzenia.

Patron Konkursu, Stanisław Zagajewski, urodził się około 1927 roku. Rzeźbienie w glinie przez całe życie było jego największą i jedyną pasją. Reprezentował nurt „art brut”. Stworzył m.in. cykl ołtarzy inspirowanych sztuką sakralną. Jego prace znajdują się w wielu uznanych kolekcjach prywatnych i muzeach w Polsce i za granicą. Stanisław Zagajewski zmarł 4 kwietnia 2008 roku. Do dzisiaj jego dzieła podziwiane są w kraju i za granicą, a wielu twórców próbuje inspirować się niezwykłym stylem rzeźbiarza.

Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Podzielony jest na dwie części. Główna, czyli tworzenie prac na miejscu, odbędzie się 1 marca 2024 roku, w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku. Na prace nadesłane czekamy natomiast do 20 lutego 2024 roku. Jak co roku, w rocznicę śmierci patrona Konkursu, 4 kwietnia 2024 roku, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, organizowany będzie wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród.

NAGRODY
1. Przewiduje się 2 nagrody przyznane bez podziału na kategorie:
1) Grand Prix ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – 900 zł
2) Nagroda Prezydenta Miasta Włocławek – 800 zł
2. Nagrody w kategorii prac nadesłanych (w każdej grupie wiekowej)
1) I nagroda – 600 zł
2) II nagroda – 400 zł
3) III nagroda – 200 zł
4) Wyróżnienie honorowe – 100 zł
3. Nagrody w kategorii prac tworzonych na miejscu (w każdej grupie wiekowej)
1) I nagroda – 600 zł
2) II nagroda – 400 zł
3) III nagroda – 200 zł
4) Wyróżnienie honorowe – 100 zł

TERMINARZ KONKURSU
1. Do 20 lutego 2024 r. – dostarczanie prac w kategorii „prace nadesłane”. W tej kategorii nie ma opłaty wpisowej. Zgłoszenia Uczestników od instytucji (np. szkół, ośrodków kultury i pracowni ceramiki itp.) mogą dotyczyć maksymalnie 4 osób z placówki w każdej kategorii i grupie wiekowej.
2. Do 20 lutego 2024 r. – zgłaszanie Uczestników i uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 25 zł, do kategorii „prace tworzone na miejscu”. Zgłoszenia Uczestników od instytucji (np. szkół, ośrodków kultury i pracowni ceramiki itp.) mogą dotyczyć maksymalnie 4 osób z placówki w każdej kategorii i grupie wiekowej.
3. 1 marca 2024 r. – tworzenie prac na miejscu w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. S. Bechiego) od godz. 9.00 do 13.00. Rejestracja uczestników od godziny 8.00.
4. 4 kwietnia 2024 r. – wernisaż wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Zbiory Sztuki, Włocławek, ul. Zamcza 10/12, godzina 12.00.

UWAGA: Prosimy o uiszczanie opłaty wpisowej równolegle lub po złożeniu karty zgłoszenia. Opłaty niepotwierdzone złożeniem karty zgłoszenia mogą zostać zwrócone do nadawcy.




Pozostałe aktualności

slajder 1920 x575 ckbb Fabryka marzen
Fabryka Marzeń
Cezik
CeZik Dzieciom

Komentowanie jest zamknięte.