“Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem”

maly ksiaze 1080'

Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury „Browar B.” oraz klub gier planszowych „Taktyk” zapraszają małych i dużych sympatyków Małego Księcia do udziału w turnieju w grę planszową „Mały Książę – stwórz mi planetę”.

Jest to druga edycja turnieju w grę planszową w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W zeszłym roku włocławianie rywalizowali w grę „Dixit”.
Gra „Le Petit Prince – fabrique moi une Planète”, oparta na literackim arcydziele Antoine’a Saint-Exupèry, zaprojektowana została we Francji przez wydawnictwo Ludonaute. Jej autorami są dwaj czołowi światowi designerzy gier planszowych: Antoine Bauza i Bruno Cathala. Gra umiejętnie łączy matematykę i logikę z literackimi nawiązaniami do powieści.
Turnieje eliminacyjne w grę „Mały Książę – stwórz mi planetę” rozegrane zostaną od 5.04 do 9.05. Mieszkańcy Włocławka rywalizować będą w 5 filiach osiedlowych Miejskiej Biblioteki Publicznej (Zazamcze, Południe, Zawiśle, Michelin, Śródmieście).
Do turnieju finałowego 13.05 w Centrum Kultury „Browar B.” awansują po 3 osoby z każdej filii. Tam dołączą uczestnicy eliminacji szkolnych. Wspólnie zagracie o naprawdę atrakcyjne nagrody!
Jeżeli lubicie Małego Księcia, zagrajcie i bawcie się z nami! Budujcie własne planety, zbierajcie baranki, poszukujcie róży i unikajcie baobabów. Gra nie ma limitu wiekowego, każdy – zgodnie z książką – może zostać przyjacielem Małego Księcia.
Turniej objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

Harmonogram rozgrywek eliminacyjnych:
5 kwietnia, środa
– 10.30 Zespół Szkół nr 11
– 13.30 Zespół Szkół nr 8
– 16.30 MBP filia nr 6 ul. Żytnia 66/68 (os. Kazimierza Wielkiego)

12 kwietnia, środa
– 10.00 Szkoła Podstawowa nr 12
– 13.30 Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego
– 16.30 MBP filia nr 10 ul. Kościelna 2 (Michelin)

19 kwietnia, środa
– 9.00 Szkoła Podstawowa nr 10 im. 2. Armii Wojska Polskiego
– 13.30 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Szpetalu Górnym
– 16.30 MBP filia nr 3, ul. Toruńska 87 (Zazamcze)

26 kwietnia, środa
– 8.45 Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
– 13.30 Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza
– 16.30 MBP filia nr 1, ul Grodzka 2f (Zawiśle)

9 maja, wtorek
g. 16.30 – filia dziecięca nr 2, ul. Warszawska 11/13 (Śródmieście)

Uwaga! Można wędrować po bibliotekach i grać w eliminacjach wielokrotnie. Znajomość książki nie jest niezbędna, ale może być przydatna :)J

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.