Wystawa fotografii Wojciecha Balczewskiego pt. „Kominy”

1080 Balczewski

Galeria Fotografii “Migawka” zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Balczewskiego pt. „Kominy”.

Wojciech Balczewski urodził się w 1950 roku. Jego fascynacja fotografią trwa niezmiennie od 13. roku życia. Pierwsza publiczna prezentacja jego prac odbyła się w roku 1969 w witrynie byłego klubu „Iskra” w Toruniu. Od tego czasu rozpoczęła się zawodowa przygoda z fotografią w służbie wojskowej w charakterze fotolaboranta. Był współzałożycielem Włocławskiego i Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Przez wiele lat uczył zawodu fotografa w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie.Uczestniczył w wielu plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju.Zajmował się fotografią profesjonalnie, dziś jest dla niego pasją i przyjemnością. Ma uprawnienia instruktora fotografii i filmu oraz mistrzostwo w zawodzie. Jest też członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej z tytułem artysty fotografika. Interesuje go przede wszystkim fotografia czarno-biała w różnych technikach, guma i z konieczności fotografia cyfrowa wraz z jej obróbką.
Wojciech Balczewski mówi o ekspozycji –„ KOMINY. Jakie by nie były: duże, małe, domowe czy przemysłowe, towarzyszą nam całe życie, a wykonane dla naszego dobra. Czy aby na pewno? Na co dzień nie dostrzegamy ich istnienia, ale są rejony gdzie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Ostatnie lata dają nam nadzieję, że współczesne technologie minimalizują emisję szkodliwych substancji, a niektóre z tych wysokich, dziś służą jako anteny telekomunikacyjne.
Większość prezentowanych zdjęć pochodzi z okresu mojej pracy w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Koszalinie. Nie jest to dokumentacja fotograficzna, natomiast motyw ten posłużył mi do graficznej interpretacji tych konstrukcji. Techniki takie jak: pseudosolaryzacja, izohelia czy relief ułatwiły mi uwypuklenie tematu.”
Wystawa czynna będzie do 21 maja 2017 r.
Zapraszamy. Wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.