Wystawa fotografii Wojciecha Balczewskiego pt. „Kominy”

1080 Balczewski

Galeria Fotografii “Migawka” zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Balczewskiego pt. „Kominy”.

Wojciech Balczewski urodził się w 1950 roku. Jego fascynacja fotografią trwa niezmiennie od 13. roku życia. Pierwsza publiczna prezentacja jego prac odbyła się w roku 1969 w witrynie byłego klubu „Iskra” w Toruniu. Od tego czasu rozpoczęła się zawodowa przygoda z fotografią w służbie wojskowej w charakterze fotolaboranta. Był współzałożycielem Włocławskiego i Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Przez wiele lat uczył zawodu fotografa w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie.Uczestniczył w wielu plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju.Zajmował się fotografią profesjonalnie, dziś jest dla niego pasją i przyjemnością. Ma uprawnienia instruktora fotografii i filmu oraz mistrzostwo w zawodzie. Jest też członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej z tytułem artysty fotografika. Interesuje go przede wszystkim fotografia czarno-biała w różnych technikach, guma i z konieczności fotografia cyfrowa wraz z jej obróbką.
Wojciech Balczewski mówi o ekspozycji –„ KOMINY. Jakie by nie były: duże, małe, domowe czy przemysłowe, towarzyszą nam całe życie, a wykonane dla naszego dobra. Czy aby na pewno? Na co dzień nie dostrzegamy ich istnienia, ale są rejony gdzie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Ostatnie lata dają nam nadzieję, że współczesne technologie minimalizują emisję szkodliwych substancji, a niektóre z tych wysokich, dziś służą jako anteny telekomunikacyjne.
Większość prezentowanych zdjęć pochodzi z okresu mojej pracy w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Koszalinie. Nie jest to dokumentacja fotograficzna, natomiast motyw ten posłużył mi do graficznej interpretacji tych konstrukcji. Techniki takie jak: pseudosolaryzacja, izohelia czy relief ułatwiły mi uwypuklenie tematu.”
Wystawa czynna będzie do 21 maja 2017 r.
Zapraszamy. Wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Aleksandrowicz
Joanna Aleksandrowicz “Od nocy do nocy”
PiotrBaltroczyk
Piotr Bałtroczyk
Fisz slider
Fisz Emade Tworzywo “Radar”

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]