Znamy laureatów VI Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

baner

Do tegorocznej edycji przystąpiły 122. osoby. W piątek 4 kwietnia w Zbiorach Sztuki spotkali się uczestnicy rywalizacji, najlepszym wręczono nagrody i uroczyście otwarto wystawę pokonkursową.

Wśród uczniów szkół podstawowych I nagrodę ex aequo przyznano Gabrieli Suskiej ze szkoły nr 20 i Alicji Wojciechowskiej ze SP nr 18. III nagroda również ex aequo przypadła Maciejowi Kaniewskiemu z szkoły nr 22 i Zuzannie Traczyk z SP 10. Wyróżnienia zdobyli Franciszek Ratajczyk z Zespołu Szkół Muzycznych, Nikola Wojciechowska ze szkoły nr 2 i Gabriela Chabasińska z SP nr 10.

Wśród gimnazjalistów I nagroda przypadła Sarze Chrzanowskiej z G 4, II nagrodę zdobyła Krystyna Bisaga z “trójki”, a III Paulina Błaszczyk z Gimnazjum nr 2. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Delius (Gimnazjum nr 5), Natalia Pietrzykowska (Gimnazjum nr 3), Martyna Milewska (Gimnazjum nr 3) i Filip Janiak (Zespół Szkół Katolickich im. Ks. J. Długosza).

W kategorii “szkoła ponadgimnazjalna” I nagrodę otrzymał Patryk Guzy z IV LO, II nagrodę Karol Piasecki z I LO im. Ziemi Kujawskiej, a III nagrodę Rafał Jankowski z Zespołu Szkół Budowlanych. Wyróżnienia zdobyli: Monika Mroczkowska z Zespołu Szkół Technicznych, Dominika Ciesielska z III LO im. Marii Konopnickiej i Katarzyna Rzeczkowska z LZK.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Zbiorach Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 do 1 czerwca.


Pozostałe aktualności

dzien mamy
Koncert z okazji Dnia Mamy
owoc www
“Najsłodszy owoc”
www dzien dziecka
Dzień Dziecka z “Browarem B.”

Komentowanie jest zamknięte.