PODSUMOWANIE II CZĘŚCI PROJEKTU „MÓJ POMYSŁ NA COOLTURĘ + INICJATYWY ODDOLNE”

mmk-1080

W terminie od 28 sierpnia do 16 listopada 2014 r. w ramach II części projektu „Mój pomysł na coolturę+ Inicjatywy oddolne” zostały zrealizowane 4 inicjatywy, które wygrały w czerwcowym Konkursie ogłoszonym przez Centrum Kultury „Browar B.” w ramach I części projektu:

· „WWK HIP HOP DAY”
· „WARSZTATY WARZENIA PIWA­ Historia starego browaru”
· „COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA, A PRZEDE WSZYSTKIM DLA ZDROWIA”
· „ŻYWE SZACHY”.

„WWK HIP HOP DAY”
autorzy: Adam Komorowski i Michał Ropejko
W 10 rocznicę pierwszej edycji legendarnej imprezy Break Dance Session pomysłodawcy ponownie ożywili włocławski hip hop. Jednego dnia w jednym miejscu spotkały się 4 elementy tej kultury: muzyka, taniec, DJing i grafiiti. W warsztatach i zawodach tanecznych wzięło udział ponad 300 osób.
„W czasie trwania imprezy masa wspomnień z lat 2004-2008, kiedy gdy zbliżał się wrzesień o Włocławku mówiło się na całym świecie.” / cytat z opisu Autora projektu./

WARSZTATY WARZENIA PIWA -Historia starego browaru
autor: Marcel Chrapkowski
Projekt przypomniał czasy dawnej świetności historycznego Browaru Bojańczyków-obecnej siedziby Centrum Kultury „Browar B.”. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe budynki Browaru, poznali stare i obecne receptury warzenia piwa i prześledzili kolejne etapy jego produkcji. Niewątpliwą atrakcją była wystawa kufli, butelek i pamiątek związanych z historią rodu Bojańczyków oraz zbiorów członków Kujawsko-Pomorskiego Klubu Birofilów.

„COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA, A PRZEDE WSZYSTKIM DLA ZDROWIA”
autor: Mikołaj Bitner
Impreza trafiła w niszę na włocławskim rynku a liczba chętnych (ok. 200 osób) pokazała, że we Włocławku istnieje głód tego typu, niecodziennych warsztatów oraz koncertów. W ramach imprezy odbyły się: warsztat i koncert mis i gongów tybetańskich oraz dwudniowy warsztat medytacji. Autor pomysłu i prowadzący przekonywali uczestników, o tym, że dźwięki gongów i mis przekazywane w umiejętny sposób, w odpowiednich sekwencjach i z odpowiednim natężeniem przywracają harmonię, spokój i zdrowie, a medytacja pomaga wyciszyć umysł i emocje.

„ŻYWE SZACHY”
autor: Janusz Augustowski
Widowisko „Żywe szachy” miało na celu łączenie propagowania gry w szachy i folkloru Kujaw. Realizacja przedsięwzięcia polegała na rozegraniu dwóch partii szachowych pomiędzy „panną na wydaniu, a „kawalerem” w strojach regionalnych z Kujaw, przy muzyce kapeli ludowej, z towarzyszeniem tańców wykonywanych przez Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”. W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy scenografii szachowej zbliżonej do obrzędu zapustów na Kujawach. Dzięki widowisku szeroka widownia mogła w niecodziennej formie podziwiać kujawski folklor.


Ewaluacja projektu: "Mój pomysł na coolturę+ Inicjatywy oddolne" realizowanego przez Centrum Kultury "Browar B." Włocławek w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + :

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.