Mozaika - slajder1


MOZAIKA / KOLAŻ

To sekcja, w której dzieci rozwijają kreatywność poprzez tworzenie mozaik z różnych materiałów, począwszy od ceramiki, szkła, drewna, koralików po bardziej powszechne jak papier z wykorzystaniem elementów grafiki warsztatowej.

Na zajęciach sięgać będziemy także do innych pokrewnych technik jak kolaż czy asamblaż lub elementy witrażu. Jest to nieskończone pole do zabawy, rozwijania wyobraźni oraz zmysłu kompozycji, ale także do rozwijania cierpliwości i koncentracji.

Na zajęciach dzieci uczą się przygotowania elementów mozaiki poprzez wycinanie, formowanie, nadawanie faktur i koloru. Zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi oraz właściwościami materiałów takich jak kolorowe szkiełka, glina, masy do formowania oraz z możliwościami ich wykorzystania w swoich dziełach. Poziom zaawansowania projektu dostosowany będzie do wieku
i umiejętności dziecka.


Adresat  dzieci 9+, młodzież, dorośli
Informacje  54 427 02 47
Termin zajęć  Piątek 16.00 – 18.00
Koszt  70 zł / miesiąc


ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW
Instruktor: Katarzyna Żukowska

Absolwentka Malarstwa sztalugowego oraz Witrażu na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Swoją twórczość w dziedzinie malarstwa oraz szkła stapianego w piecu prezentowała na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. W działalności artystycznej sięga do różnych dziedzin sztuki. Skłania się głównie ku eksperymentowaniu i poszukiwaniu nowych środków artystycznego wyrazu oraz ciągłego rozwijania kreatywności poprzez łączenie różnych technik.

Katarzyna Zukowska