KREATYWNOŚĆ

Kurs rysunku i malarstwa to propozycja dla każdej artystycznej duszy niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. To zajęcia, na których można przelać na papier to, co w duszy gra.

NAUKA

Ten kurs to również zdobywanie umiejętności manualnych, poznawanie technik malarstwa oraz rysunku, ale także wyrabianie dobrych nawyków: dokładności, staranności, cierpliwości.

DOŚWIADCZENIE

Pracownia Edukacji Plastycznej działająca przy Centrum Kultury „Browar B.” skupia przy sobie doświadczoną kadrę. Nasi instruktorzy wprowadzają w tajniki warsztatu pracy artysty plastyka oraz chętnie udzielają praktycznych porad i wskazówek w zakresie malarstwa oraz rysunku.

Wyobraźnia jest naszym tworzywem, wyzwaniem oraz mottem.
„Malarstwo i rysunek 15+” to sekcja przeznaczona dla początkujących i zaawansowanych adeptów sztuki, którzy chcą przede wszystkim realizować własne pomysły artystyczne oraz szlifować umiejętności rysowania i malowania z natury. Można poznać podstawowe techniki oraz pogłębić wcześniej nabyte umiejętności. W minionym roku uczestnicy ćwiczyli szybkie szkice portretowe z modela, malowali i rysowali martwe natury. Największy nacisk kładliśmy na ćwiczenia wyobraźni poprzez zabawy plastyczne oraz wyzwania tematyczne i formalne. Poznawaliśmy historię sztuki (wybrane epoki lub kierunki) poprzez swobodne i twórcze realizowanie ciekawych zadań (np. secesję – malując witraże na pleksi), a także tworzyliśmy niektóre prace wspólnie, świetnie się przy tym bawiąc. Można powiedzieć, że jesteśmy artystyczną, lekko zakręconą rodziną. Na zajęciach często uczestniczymy w wernisażach oraz omawiamy zwiedzane w „Browarze B.” wystawy. Naszą całoroczną pracę podsumowujemy przeglądową wystawą najlepszych dzieł.


Adresat  młodzież, dorośli / 15+
Informacje 54 427 02 47
Termin zajęć  piątek / 15.00 – 19.00
Koszt  80 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓWProwadzący: Mariusz Konczalski


Urodzony w 1961 roku. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa ukończył w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego w 1984 roku. Jest magistrem sztuki i wychowania plastycznego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową dla dzieci i działaniami artystycznymi. Prace prezentował na około 40 wystawach indywidualnych oraz 100 zbiorowych w kraju i za granicą, miedzy innymi w Japonii, Francji i Niemczech.