Sekcja przeznaczona dla młodzieży (od lat 15) i osób dorosłych chcących realizować wyzwania techniczne i tematyczne. Największy nacisk kładziemy na ćwiczenia wyobraźni poprzez zabawy plastyczne, eksperymenty, realizowanie ciekawych tematów oraz podglądanie twórczości uznanych i niekonwencjonalnych artystów. Wydobywamy z uczestników sekcji to, co jest najciekawsze w ich próbach tworzenia. Jest to nauka przez poznawanie swoich „słabości” plastycznych i przekształcanie ich w indywidualną wartość artystyczną. Tworzymy wspólne/zbiorowe rysunki, obrazy, struktury i formy przestrzenne. Nasze sztandarowe działania to „andrzejkowy rzut szmatą” i rewia mody. Nie uczymy się rysowania martwych natur czy postaci z natury, ale bawimy się twórczym ich przekształcaniem. Pokazujemy w sekcji również swoje prace, mając możliwość ich „obrony”. Staramy się aby w pracowni dominował studencki, twórczy i rodzinny klimat. Uczestniczymy w wernisażach w Centrum Kultury „Browar B.” i często rozmawiamy na temat twórczości wystawianych artystów.

Przykładowe zadania:
*abstrakcja w stylu wybranych artystów sztuki światowej
*andrzejkowy rzut szmatą
*witraż na pleksi
*szybkie portrety 5 minutowe rysunkowe i akwarelowe
*mozaika z papieru
*małe prace w 6 technikach: rysunek, czerń-biel płasko, kolor płasko, kropkowanie, kubizm, postaci w formie figur geometrycznych, przestrzenne struktury
*scenografia
*forma przestrzenna
*wielka kolorowanka
*op-art.
*rewia mody w stylu op-art.
*koty
*zwierzaki/ptaki-dziwaki
*martwa natura w 3 uproszczonych kolorach
*martwa natura czerń i biel
*ilustrowanie wiersza/wierszy własnego lub historyjkiAdresat  młodzież, dorośli / 15+
Zapisy 54 427 02 47
Termin zajęć  piątek / 15.00 – 19.00
Koszt  100 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓWProwadzący: Mariusz Konczalski


Urodzony w 1961 roku. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa ukończył w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego w 1984 roku. Jest magistrem sztuki i wychowania plastycznego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową dla dzieci i działaniami artystycznymi. Prace prezentował na około 40 wystawach indywidualnych oraz 100 zbiorowych w kraju i za granicą, miedzy innymi w Japonii, Francji i Niemczech.