Złoto do złota – najwięcej nazbierał krasnal Dorota!

baner-wyniki-sabot

Aż 45 graczy rywalizowało w klubie gier planszowych “Taktyk” o miano najlepszego krasnala-sabotażysty. Ostatecznie o tytuł mistrza Polski oraz udział w mistrzostwach świata na Łotwie powalczą Agnieszka Mirzejewska, Szymon Dorota i Maciej Nadolski. Najważniejsza jednak była atmosfera i wspólna zabawa.
Gra o sprytnych krasnalach to jedna z najpopularniejszych gier światowych. W sobotę w Centrum Kultury Browar B. kilkudziesięciu graczy w różnym wieku zamieniło się na kilka godzin w poszukiwaczy złota. Jedni w “Taktyku” budowali tunele, inni próbowali skutecznie im przeszkadzać. Młodsi psuli szyki starszym, a ci nie byli im dłużni. Wszyscy negocjowali, blefowali, spierali się i próbowali zdobyć jak najwięcej bryłek upragnionego kruszcu. Najlepszy okazał się Szymon Dorota z Zespołu Szkół Elektrycznych, który w finale brawurowo zagrał krasnalem-samolubem. Awans wywalczyli również Agnieszka Mirzejewska – mistrzyni Włocławka 2015 w grę “Splendor” – oraz Maciej Nadolski, także z “Elektryka”.
Cykl World Championship Saboteur 2017 rozgrywany jest w 22 krajach. Kilka dni temu wydawnictwo G3 przyznało organizację finału Mistrzostw Polski… Centrum Kultury Browar B. Najlepsi polscy gracze spotkają się u nas 30 września. Stawką będzie awans do finału mistrzostw świata i walka o prawdziwe sztabki złota!

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.